Najbardziej Instagramowe miejsca w Dubaju cz.1

BY OLIWIA MAKARA

18 maja 2022

Dubaj to z pewnością jedno z bardziej fotogenicznych miejsc na świecie, które przyciąga rocznie miliony turystów. I może to niektórych zdziwić, ale każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oprócz wysokich wieżowców i futurystycznych konstrukcji znajdziesz tu parki, przepiękne plaże, a kilkadziesiąt kilometrów od centrum miasta jest pustynia, która de facto jest moim ulubionym miejscem na zdjęcia!

I choć Dubaj nie spełnia moich wszystkich estetycznych potrzeb, bo wciąż  mimo wszystko jestem większą fanką naturalnych scenerii takich jak lasy, łąki, jeziora itp. to tak jak wspomniałam wyżej, każdy znajdzie coś dla siebie. Ja również znalazłam, ale o tym napiszę w kolejnym wpisie.

Dzisiaj jednak chciałabym przedstawić moją propozycję na najbardziej Instagramowe miejsca w Dubaju. Zawarłam w niej pozycje, które wkradną się w gusta osób lubiących nowoczesną architekturę, a także dla tych, którzy wolą być bliżej natury.

Wings of Mexico

 

Pierwsze miejsce to Wings of Mexico i jest to konstrukcja, która zwykle cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. Kolejka, która się tworzy ma kilkanaście metrów, a czas oczekiwania na swoją kolej wynosi ok. 20 minut. Wiele osób pyta, dlaczego ta konstrukcja nazywa się Wings of Mexico skoro jesteśmy w Dubaju. Odpowiedź jest prosta 🙂 Stworzył ją meksykański artysta i w zamyśle miał to, aby osoby podziwiające jego dzieło miały  „marzenie o swobodnym lataniu własnym ciałem i świadomością, opierając się na pragnieniu, wierze i pasji”. Czy się udało? Nie wiem, ale poniżej macie przykładowe zdjęcia.

Photo tip: Zdjęcie można zrobić na dwa sposoby. Jedno tak, aby Burj Khalifa była widoczna poza ramką, a drugie w taki sposób, aby najwyższy budynek świata mieścił się w ramce.

   

lokalizacja tu.

 

Dubai Creek Harbour

 

Moje autentycznie ulubione miejsce, aby przyjść, odetchnąć i ze spokojem zobaczyć panoramę miasta na tle zachodzącego słońca. Oczywiście jest to również jedno z piękniejszych miejsc na zdjęcia. Dubai Creek Harbour to stosunkowo nowe miejsce na mapie Dubaju, przez co nie jest jeszcze zbyt dobrze skomunikowane z resztą miasta. Jedyną opcją, aby tam dojechać jest taxi. Dzięki temu, jak wspomniałam wyżej, można tutaj przyjechać, aby odpocząć od zgiełku miasta, bo wielu turystów nie wie o istnieniu tego miejsca.

lokalizacja tu.

 

JBR (Jumeirah Beach Residences)

 

JBR to miejsce, które szczególnie lubię, ponieważ kojarzy mi się z moimi początkami w Dubaju. To tutaj najczęściej wylegiwałam się na plaży. Tutaj również wykonałam swoja pierwszą sesję w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Uważam, że jest to super miejsce na zdjęcia, bo pomimo tego, że jest to publiczna plaża to nie ma tam dużo osób (zwłaszcza poza sezonem). Jest to jedno z tych spotów, które łączy nowoczesność Dubaju z naturą, ponieważ z jednej strony możemy zrobić zdjęcie na plaży z panoramą na osiedle Marina, a z drugiej strony mamy po prostu morze.

 


lokalizacja tu.

 

Dubaj Marina

 

Tuż za JBR znajduje się Dubaj Marina, tętniący życiem obszar położony wzdłuż sztucznej rzeki, która łączy się z morzem. Tyle tu drapaczy chmur, ile życia w tej części Dubaju. Jak sama nazwa dzielnicy mówi, jest to Marina, więc idąc deptakiem wzdłuż rzeki można podziwiać przeróżnej wielkości luksusowe jachty. Miejsce, w którym zostały zrobione poniższe zdjęcia nie są akurat w zbitym centrum Mariny, ale jest to miejsce, gdzie można zrobić świetne zdjęcie z jej panoramą.

 

lokalizacja tu.

 

Pustynia

 

Ostatnie wybrane przeze mnie miejsce to pustynia, ponieważ jest to jedno z tych naturalnych, bardziej spokojnych miejsc. Będąc w Dubaju, koniecznie trzeba wybrać się na Safari i zrobić zdjęcia o zachodzie słońca. Takie Safari można zarezerwować razem z prywatnym fotografem (czyli ze mną) i mieć pewność, że zdjęcia będą najlepszej jakości. Kliknij tu, aby zapoznać się z ofertą. Poniżesz wrzucam przykładowe zdjęcia jakie można tam wyczarować.

 

Pięknych miejsc na zdjęcia w Dubaju jest wiele, wiele więcej, ale chciałabym dzisiaj pozostawić trochę niedosytu 😛
Mam nadzieję, że wpis się podobał, a moje wskazówki  będą przydatne przy okazji zwiedzania Dubaju.

Pa!

error: Content is protected !!