About me

BY OLIWIA MAKARA

It started with ...

buying the first SLR in the second grade of middle school. All meetings with friends or family events were done by me. immortalized. As you can guess, it was not a serious photography, but even then I felt chemistry with the camera and it has remained so to this day.

Na początku moim marzeniem było zostanie psychologiem klinicznym. Z tego powodu, gdy skończyłam szkołę średnią i zdałam maturę udałam się na studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moim celem było wykształcić się w tym kierunku i w przyszłości pomagać ludziom jako psycholog, natomiast zawsze z tyłu głowy miałam swoją pasję jaką była fotografia, którą rozwijałam równolegle ze studiami i pracą na cały etat.
Kilka lat później los tak chciał, że znalazłam się w Dubaju, który stał się moim domem oraz miejscem pracy – tym razem jako fotograf na pełen etat. Wiedzę jaką zdobyłam w trakcie studiów z pewnością pomaga mi w trakcie sesji. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, a jeszcze bardziej ich słuchać. Myślę, że jest to ważne, aby osoba, która nie ma doświadczenia w pozowaniu do zdjęć czuła się swobodnie i bardziej jak na spotkaniu towarzyskim, niż na sesji zdjęciowej. Wydaje mi się, że osiągam to za każdym razem 🙂

Real emotions...

is something that is most important to me in photography, so I always try to make the person I photograph feel at ease. I'm not a fan of posed sessions. What counts for me is naturalness. I always try to capture what a person feels in a given so that in a few years he can go back to the pictures and remember those moments, and emotions that he was experiencing at that moment.

DSC_6412
error: Content is protected !!